Zmajevi od Bosne
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zmajevi od Bosne

Igraj Bosno, ne daj se! Igraj, svi smo uz tebe!!!
 
HomePortalGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu

Go down 
4 posters
AutorPoruka
Sanjin

Sanjin


Broj komentara : 87
Join date : 2009-04-15

Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu Empty
KomentarNaslov komentara: Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu   Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu I_icon_minitimeTue Apr 21, 2009 7:40 pm

Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu Sulejman_colakovic_CIN

Sulejman Čolaković je uoči susreta u Genku preuzeo dužnost predsjednika N/FSBiH od Ilje Dominikovića.


Čolaković će sljedećih 16 mjeseci obavljati dužnost predsjednika, a kako sam kaže, presretan je što je njegova inauguracija prošla u sjeni dvije velike pobjede naše reprezentacije nad Belgijom.

Bio je takav splet okolnosti, 27. marta preuzeo sam dužnost, a dan kasnije smo pobijedili u Belgiji. Zatim smo 1. aprila slavili i u Zenici i osvojili velikih šest bodova. Zahvaljujući igračima i selektoru, stvoren je veličanstven ambijent, a ja sam imao sreću da baš tada preuzmem predsjedničku dužnost, kaže Čolaković na početku razgovora za Dnevni avaz.

Čovjek sam koji dugo godina radi u sportu i dočekao sam da budem predsjednik u jednom sjajnom trenutku. Zato ću se boriti da pokušam iskorijeniti negativnosti koje se pojavljuju u našem nogometu. Meni ne treba vlast pa da mi cijeli stadion viče: Napolje, dodaje Čolaković.

Na pitanje kako će se boriti s negativnostima u našem Savezu, počevši od Premijer lige, odgovara: Premijer liga je ogroman problem. I prije sam bio, a i sada sam za to da se klubovima omogući osnivanje njihove zajednice, koja bi vodila takmičenje. Tako bi Savezu na teretu ostale reprezentacija, edukacija i licenciranje. Klubovi u medijima grme kako hoće zajednicu, a kada im to bude ponuđeno, onda neće. Uskoro ćemo im dati ponudu po sistemu uzmi ili ostavi. I ako tada odbiju, neka ušute jednom za sva vremena.

Filter zvani Pravilnik o licenciranju klubova prijeti smanjivanjem Premijer lige?

Licenciranje će sigurno smanjiti Ligu. Od sezone 2010/2011 nema više privremenih licenci i gledanja kroz prste. Samo će ekonomski neovisni klubovi, koji ispune sve stroge uvjete, moći igrati u Premijer ligi. Sada ćemo imati ogromnih problema u vezi s nastupima u evropskim kupovima, jer postoje klubovi koji nisu ni blizu ispunjavanja licence, kaže predsjednik N/FSBiH Sulejman Čolaković.
Na vrh Go down
Sanjin

Sanjin


Broj komentara : 87
Join date : 2009-04-15

Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu   Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu I_icon_minitimeTue Apr 21, 2009 7:54 pm

ovo pomjerite u Premier Ligu, ja ne mogu, malo se zezn'o...
Na vrh Go down
S4lihoviccKa ♥
Admin
S4lihoviccKa ♥


Broj komentara : 253
Join date : 2009-04-10
Age : 32
Mjesto : Travnik

Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu   Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu I_icon_minitimeTue Apr 21, 2009 8:09 pm

Sanjin (citat):
ovo pomjerite u Premier Ligu, ja ne mogu, malo se zezn'o...
kako ti kazes, gazda.. Wink
Na vrh Go down
https://zmajeviodbosne.bosnianforum.com
Sanjin

Sanjin


Broj komentara : 87
Join date : 2009-04-15

Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu   Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu I_icon_minitimeFri Apr 24, 2009 10:14 pm

*Lily* (citat):
Sanjin (citat):
ovo pomjerite u Premier Ligu, ja ne mogu, malo se zezn'o...
kako ti kazes, gazda.. Wink
gazda... Razz
Na vrh Go down
Zerina
Admin
Zerina


Broj komentara : 168
Join date : 2009-04-10
Age : 32

Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu   Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu I_icon_minitimeSat Apr 25, 2009 2:26 am

*Lily* (citat):
Sanjin (citat):
ovo pomjerite u Premier Ligu, ja ne mogu, malo se zezn'o...
kako ti kazes, gazda.. Wink
nemoj ga tako zvati...oces da nam pocne naredjivati ovdje.... Rolling Eyes
Na vrh Go down
Dale90

Dale90


Broj komentara : 95
Join date : 2009-04-19
Age : 34
Mjesto : Travnik

Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu   Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu I_icon_minitimeSat Apr 25, 2009 2:16 pm

Zerina (citat):
*Lily* (citat):
Sanjin (citat):
ovo pomjerite u Premier Ligu, ja ne mogu, malo se zezn'o...
kako ti kazes, gazda.. Wink
nemoj ga tako zvati...oces da nam pocne naredjivati ovdje.... Rolling Eyes
a nije on takav...
nego vi opet idete u off
Na vrh Go down
Sponsored content





Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu   Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Čolaković: Smanjit ćemo Premijer ligu
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Čolaković želi udruženje premijerligaša BIH

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Zmajevi od Bosne :: SPORT :: Premier liga BiH-
Idi na: