Zmajevi od Bosne
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zmajevi od Bosne

Igraj Bosno, ne daj se! Igraj, svi smo uz tebe!!!
 
HomePortalGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Misimović: Šljivovica je nezaobilazna u Bosni

Go down 
AutorPoruka
S4lihoviccKa ♥
Admin
S4lihoviccKa ♥


Broj komentara : 253
Join date : 2009-04-10
Age : 32
Mjesto : Travnik

Misimović: Šljivovica je nezaobilazna u Bosni Empty
KomentarNaslov komentara: Misimović: Šljivovica je nezaobilazna u Bosni   Misimović: Šljivovica je nezaobilazna u Bosni I_icon_minitimeSun Apr 19, 2009 4:35 pm

Misimović: Šljivovica je nezaobilazna u Bosni Misimovic11_10

Šljivovica ili pivo? Kobasice ili ćevapćići? Ovisi o tome gdje se nalazim, u BiH ili u Münchenu, odgovara Zvjezdan Misimović koji se u obje zemlje osjeća kao kod kuće.


Profesionalac koji igra za Wolfsburg je rođen u Münchenu, ali ima bh. državljanstvo, te kao djeca mnogih doseljenika vezan je za oba mjesta.

Ja sam Bosanac, rekao je Misimović sa sigurnošću, ali nakon karijere želim nastaviti život u Münchenu, dodaje odmah nakon toga.

U glavnom gradu Bavarske osjeća se kao kod kuće. Tu sam odrastao i to je predivan grad. Tu žive moji roditelji i roditelji moje žene, objašnjava Misimović.

Njegovi roditelji su došli u Njemačku iz bivše Jugoslavije kao gastarbajteri i nisu imali namjeru dugo ostati, ali ispalo je drugačije. A Misimović također ne može zamisliti da živi u drugoj zemlji. Ja znam točno što mi Njemačka nudi, kaže on.

Za vrijeme ljetnih praznika obitelj Misimović uvijek putuje nazad u domovinu...

Moji roditelji dolaze iz malog grada udaljenog od Zagreba oko 120km.

Tamo mu živi 10 godina stariji brat koji je sa bakom i djedom ostao u BiH, nakon što su roditelji otišli za München.

Svi su mislili da će to biti na kraće vrijeme, objašnjava Misimović.

Ali život malog Zvjezdana i njegovih roditelja se fokusirao na München i tu su i ostali. Stariji brat još uvijek živi u BiH, ali i kod Misimovića se mogu vidjeti jaki bh. korijeni, jer je već kao tinejdžer odbio njemačko državljanstvo.

Sa 15 ili 16 godina sam potpisao ugovor, prisjeća se. Njemački nogometni savez je svakako želio da taj veliki talent igra za njihovu državu, ali se Misimović odlučio drugačije.

Karijeru je počeo kao pionir u drugom timu Bayerna, gdje je pokazao je svoj raskošni talent.

Ali kada su tražili da igram za U19 otac se nije složio s tim, jer je mislio kako u Bayern dovode sve dobre igrače pa da ne bih napredovao, objašnjava Misimović.

Tako je mladi Bosanac briljirao u omladinskim pogonima SV Nord Lerchenau, TSV Forstenried i SV Gartenstadt Truderingu.

Za mene je nogomet uvijek bio na prvom mjestu. Još kao dijete sam htio postati profesionalac, izjavio je. Tako je svaku slobodnu minutu proveo na ulicama Münchena igrajući nogomet, ali ne samo to.

U našoj četvrti je bilo mnogo grčki obitelji. Sprijateljio sam se sa mnogima te svakodnevno učio grčki jezik, izjavio je Misimović.

To je mogao iskoristiti i u nogometnoj karijeri, jer je u Bochumu igrao sa Theofanisom Gekasom, a u Nürnbergu sa Angelosom Charisteasom.

Tu sam mogao usavršiti svoje znanje grčkog. Razumijem skoro sve, ali pri pričanju mi malo zapinje, kaže Miske.

Nasuprot tome, njemački priča savršeno, iako sa svojim sinom Lukom (4) i ženom Stefanijom koja je iz Makedonije priča bošnjački. Jezici su vrlo slični, isto kao bavarski i standardni njemački, kaže Misimović.

Na još jedno pitanje o šljivovici Zvjezdan (kojem su njemački navijači dali nadimak šljiva) odgovara: Kada si u Bosni, to se jednostavno ne može zaobići.
Na vrh Go down
https://zmajeviodbosne.bosnianforum.com
 
Misimović: Šljivovica je nezaobilazna u Bosni
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Zvjezdan Misimović
» Misimović "Od Os­to­je sam naj­vi­še učio"

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Zmajevi od Bosne :: ZMAJEVI OD BOSNE :: Novosti-
Idi na: