Zmajevi od Bosne
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zmajevi od Bosne

Igraj Bosno, ne daj se! Igraj, svi smo uz tebe!!!
 
HomePortalGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 FIFA objavila priču o BiH

Go down 
3 posters
AutorPoruka
S4lihoviccKa ♥
Admin
S4lihoviccKa ♥


Broj komentara : 253
Join date : 2009-04-10
Age : 32
Mjesto : Travnik

FIFA objavila priču o BiH Empty
KomentarNaslov komentara: FIFA objavila priču o BiH   FIFA objavila priču o BiH I_icon_minitimeSun Apr 12, 2009 4:58 pm

FIFA objavila priču o BiH 3192_83790693736_66858833736_1738997_1139170_n
Službena stranica Svjetske fudbalske federacije (FIFA) objavila je priču o fudbalskoj A reprezentaciji Bosne i Hercegovine koja je napravila jedan od najvećih napredaka na najnovijoj rang listi.

Izabranici selektora Miroslava Ćire Blaževića pobjedama protiv Belgije (4:2 i 2:1) osvojili su 208 bodova i napredovali su za 20 pozicija, pa sada zauzimaju 38. mjesto, što je četvrti najbolji plasman u istoriji našeg nacionalnog tima. Bolje smo bili plasirani samo u junu, julu i avgustu 2007. godine kada smo zauzimali 28., 27. i 25. mjesto.

Uz naglasak kako u dosadašnja tri kvalifikaciona ciklusa za Svjetska prvenstva 1998., 2002. i 2006. godine, bh. tim nije imao sreće, objašnjena je trenutna situacija u Grupi „5“, prema kojoj je ispred naših „zmajeva“ samo Španija, a u leđa nam gledaju Turska, Belgija, Armenija i Estonija.

„Učinićemo sve što možemo da se plasiramo na Svjetsko prvenstvo. Imamo dobar tim, ali ćemo morati imati i malo sreće“, izjavio je Edin Džeko za FIFA.com, koji je trenutno najbolji strijelac evropske zone kvalifikacija sa sedam golova u šest dosadašnjih susreta.

Džeko je „presudio“ i Belgijancima, obzirom da je u dvije utakmice postigao tri gola. Veličanstvenim pobjedama protiv Crvenih đavola impresioniran je i Ćiro Blaževića.

„Nema mnogo timovi koji se mogu pohvaliti da su u četiri dana savladali Belgiju u gostima i na domaćem terenu, a mi smo to uspjeli. To ne bismo mogli ostvariti da nismo bili jedinstveni. Drago mi je što su to prepoznali i navijači koji su nas slavili, a posebno su me impresionirali trenuci kada je cijeli stadion skandirao Nemanji Supiću“, istakao je Blažević.

Na kraju priče, pominje se i Zlatan Bajramović koji je za reprezentaciju BiH zaigrao nakon četiri godine, a završne riječi uputio je Džeko:

„Fudbal je daleko najpopularniji sport u Bosni i Hercegovini, a ljudi u našoj zemlji žive u nadi da ćemo jednog dana i mi biti dio jednog velikog sportskog događaja.“

Na vrh Go down
https://zmajeviodbosne.bosnianforum.com
NiNa

NiNa


Broj komentara : 20
Join date : 2009-04-12

FIFA objavila priču o BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: FIFA objavila priču o BiH   FIFA objavila priču o BiH I_icon_minitimeSun Apr 12, 2009 6:18 pm

eee ponos, cijeli svijet je konacno spoznao ko smo mi..
Na vrh Go down
Azra*

Azra*


Broj komentara : 64
Join date : 2009-04-19
Mjesto : Tuzla

FIFA objavila priču o BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: FIFA objavila priču o BiH   FIFA objavila priču o BiH I_icon_minitimeSun Apr 19, 2009 4:18 pm

Hvala Bogu pa su skontali da smo jedni najboljih Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





FIFA objavila priču o BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: FIFA objavila priču o BiH   FIFA objavila priču o BiH I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
FIFA objavila priču o BiH
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» FIFA kaznila N/FS BiH
» fifa.com - news
» FIFA: Da se nije povrijedio Ibišević...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Zmajevi od Bosne :: ZMAJEVI OD BOSNE :: Novosti-
Idi na: