Join date : 2009-04-10
Age : 31
Mjesto : Travnik

Salihovic postigao 2 gola Empty
KomentarNaslov komentara: Salihovic postigao 2 gola   Salihovic postigao 2 gola I_icon_minitimeWed Jul 08, 2009 1:20 am

Salihovic postigao 2 gola Salihoviclukstrijela300

Salihovic podesio nisanske sprave

Njemački bundesligaši već su počeli igrati prijateljske utakmcie, a što je najvažnije za naše navijače, bosanskohercegovački reprezentativci polako ulaze u golgetersku formu.

Wolfsburg i Hoffenheim ostvarili su prve ovosezonske pobjede, a dva gola u ovim utakmicama postigao je i jedan naš reprezentativac.

Hoffenheim je sa 24:0 savladao Kreisligist Altendiez, a dva pogotka postigao je Sejad Salihović, koji je u igri proveo drugih 45 minuta. Vedad Ibišević nije nastupio u ovom susretu, iako su njemački mediji izvjestili kako oporavljena „mašina za golove“ radi odlično na pripremama. Očito da Ralf Rangnick, trener Hoffenheima još uvijek ne želi rizikovati i u potpunosti u „vatru gurnuti“ našeg napadača, odnosno da dozira njegov potpuni povratak u takmičarski pogon.

Salihović je protivničkog golmana matirao u 81. i 82. minuti, a Hoffenheim je u dva poluvremena nastupio sa dvije različite ekipe, ali su golovi ravnopravno raspoređeni – po 12 za 45 minuta. Zanimljivo je da Rangnick „zavarao“ protivnika, tako što je Timu Hildebranda u prvom poluvremenu umjesto na gol „gurnuo“ da igra na posziciji desnog beka, a priliku da pokažu šta znaju u polju dobila su i druga dvojica golmana Daniel Haas i Ramazan Ozcan!

Wolfgsburg je nakon premijernog remija sa Esbjergom (1:1) Vukovi su u drugom meču savladali Holstein Kiel sa 2:1, a obojica naših repreuzentativaca, Edin Džeko i Zvjezdan Misimović susret su počeli od prve minute. Džeko je na terenu proveo prvo poluvrijeme kada je umjesto njega ušao Esswein, dok je Misimović igrao do 68. minuta. Golove za Wolfsburg postigli su Šiumunek u 48. i Soglik u 85. minuti.