Zmajevi od Bosne
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zmajevi od Bosne

Igraj Bosno, ne daj se! Igraj, svi smo uz tebe!!!
 
HomePortalGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige

Go down 
3 posters
AutorPoruka
Zerina
Admin
Zerina


Broj komentara : 168
Join date : 2009-04-10
Age : 32

“Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige Empty
KomentarNaslov komentara: “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige   “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige I_icon_minitimeThu Apr 23, 2009 8:19 pm

“Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige Zvjezdan%20misimovic2

Njemački dnevnik Die Welt donio je opširnu priču o sjajnome bosanskom nogometašu Wolfsburga Zvjezdanu Mismoviću, koji se na počecima profi-karijere mučio s viškom kilograma...

Danas je 27-godišnji ofenzivni veznjak, rođen u Münchenu i odrastao nogometnoj akademiji FC Bayerna, s 18 asistencija najbolji playmaker Bundeslige. Upravo na njegovim dodavanjima Felix Magath izgradio je momčad šampionskih razmjera, a BiH reprezentativcu trebaju još samo dva dodavanja za gol da bi izjednačio rekordni učinak Werderova austrijskog veznjaka Andreasa Herzoga iz sezone 1994/1995, kada je ljevonogi nogometaš asistirao za gol rekordnih dvadeset puta.

Od ranih dana njegove karijere Misimovića su suigrači prozvali “Zwetschge” (“Šljiva”). Nadimak je bio aluzija na njegovu nezgrapnu fizičku pojavu s očitim viškom kilograma. I dan-danas, kada trener Volfsburžana Felix Magath svakog utorka pošalje svoje igrače na treningu trčati uz stepenice, Misimović osjeti posttraumatski stresni sindrom: kao mladog igrača Bayernove amaterske momčadi uzbrdo ga je mjesecima tjerao tadašnji trener amatera minhenske momčadi Hermann Gerland.


Učinio mu je njegov prvi pravi učitelj dobro, jer Magath ne trpi niti grama viška na bokovima svojih nogometaša.

- Mogu potvrditi da Zvjezdan trenutačno ima manje od 80 kilograma. No, ne smije si dopustiti niti najmanju nedisciplinu. Mora biti oprezan - izjavio je Magath, kao da je želio zaprijetiti što će se dogoditi zapusti li se sjajni Bosanac: trčanje uzbrdo!

Sa 17 je godina, otkriva njegov trener iz Bayernovih amatera, Misimović bio doista šljivolikog izgleda, te su mu stoga suigrači i nadjenuli pogrdni nadimak.

- U momčad mi je kao 17-godišnjak došao, sjećam se kao danas, s 84.9 kilograma. Visok je bio 180 centimetara. Na prvi je pogled bilo jasno da ima problema s prekomjernom tjelesnom težinom, pogotovo za profesionalnog sportaša - izjavio je Gerland otkrivši da ga je tjerao na rad vrijeđajući ga:

- Vikao sam na njega: “Trči, ti lijeni krmče”! No, on mi je lakonski odgovarao uopće se ne ljuteći. Nisam uopće mogao postaviti se strogo, jer uvijek bi imao spreman odgovor koji bi me razoružao.

- Bio je genijalan igrač već u trenutku kad je došao k meni. Znao je sve s loptom. Samo sam ga morao naučiti trčati. Brzo trčati, međutim, nije mogao. Ne može niti danas.

Gerland otkriva da je Misimović bio uvijek i odličan strijelac.

- Kad god bi dobio loptu u gol-prilici, zabio bi gol. Kako on, tako i Paulo Guerrero, danas igrač HSV-a koji je bio u istoj generaciji. Sezonu su u nižoj ligi završili sa po 21 golom svaki.

U prvoj momčadi bavarskog kluba, kaže Gerland, za njega se nije moglo naći mjesta pored Scholla, Ballacka, Ze Roberta, Schweinsteigera ili Jeremiesa.

- Jako teško bi se probio u tom društvu, tako da je s 21 godinom, 2003., odlučio otići.

Otišao je u Bochum i probijao se kroz 2. Bundesligu. Godine 2007. prešao je u redove osvajača kupa Nürnberga, zabio deset golova kao vezni igrač, ali je njegova momčad ispala opet u drugu ligu.

- Bili su to najgorči trenuci moje nogometne karijere - priznao je kasnije Misimović.

Došao je, međutim, nakon toga poziv Felixa Magatha u Wolfsburg. Sadašnjem ga je treneru ponovno preporučio Gerland.

- Misimović je sposoban prepoznati situaciju u igri, otkriti prostor, gurnuti loptu u dubinu. No, mora se još više uključivati u igru - misli perfekcionist Magath, ali potom odaje priznanje Misimoviću:

- Bez ovakvog bismo Misimovićeva doprinosa u klubu zadržali Brazilca Marcelinha. Pustili smo ga nakon što nas je Misimović uvjerio u svoje kvalitete.

Marcelinho (34), dugogodišnji najbolji igrač berlinske Herthe, ove je zime napustio Wolfsburg i potpisao za Flamengo iz Rio de Janeira.
</A>
Na vrh Go down
S4lihoviccKa ♥
Admin
S4lihoviccKa ♥


Broj komentara : 253
Join date : 2009-04-10
Age : 32
Mjesto : Travnik

“Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige   “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige I_icon_minitimeThu Apr 23, 2009 8:25 pm

OMG......Miske neka si im svima pokazao.... jupi
Na vrh Go down
https://zmajeviodbosne.bosnianforum.com
Zerina
Admin
Zerina


Broj komentara : 168
Join date : 2009-04-10
Age : 32

“Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige   “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige I_icon_minitimeThu Apr 23, 2009 8:26 pm

*Lily* (citat):
OMG......Miske neka si im svima pokazao.... jupi


uhvatimeee trciii miskeee...... wee
Na vrh Go down
S4lihoviccKa ♥
Admin
S4lihoviccKa ♥


Broj komentara : 253
Join date : 2009-04-10
Age : 32
Mjesto : Travnik

“Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige   “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige I_icon_minitimeThu Apr 23, 2009 8:29 pm

Zerina (citat):
*Lily* (citat):
OMG......Miske neka si im svima pokazao.... jupi


uhvatimeee trciii miskeee...... wee
mogu ja da te naucim kako da vladas svojom tezinom... scratch
Na vrh Go down
https://zmajeviodbosne.bosnianforum.com
Azra*

Azra*


Broj komentara : 64
Join date : 2009-04-19
Mjesto : Tuzla

“Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige   “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige I_icon_minitimeThu Apr 23, 2009 8:49 pm

Zerina (citat):
*Lily* (citat):
OMG......Miske neka si im svima pokazao.... jupi


uhvatimeee trciii miskeee...... wee
ma nedam ja njeg nikome dobar je on!!!!!!!!!
a to sto su neki i ljubomorni..uff Very Happy
Na vrh Go down
S4lihoviccKa ♥
Admin
S4lihoviccKa ♥


Broj komentara : 253
Join date : 2009-04-10
Age : 32
Mjesto : Travnik

“Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige   “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige I_icon_minitimeThu Apr 23, 2009 8:51 pm

e bas nek imaju na sto biti ljubomorni.. bih
Na vrh Go down
https://zmajeviodbosne.bosnianforum.com
Sponsored content





“Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige   “Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
“Krmak” postao ponajbolji igrač Bundeslige
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Anketa: MVP igrac Bundeslige

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Zmajevi od Bosne :: ZMAJEVI OD BOSNE :: Novosti-
Idi na: